Які роботи виконують щоб отримати продукцію тваринництва

0 Comments 21:26

Винаходи людства, підказані природою
Розділ 4. Людина і природа

Мета: формувати уявлення про винаходи людства, підказані природою; виробляти вміння розпізнавати галузі тваринництва та тварин, які вони вирощують; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати повагу до людей, що займаються тваринництвом, і бережне ставлення до результатів їхньої праці.

Обладнання: ілюстрації.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка знань, умінь і навичок учнів.

1. Індивідуальне письмове опитування на картках.

2. Індивідуальне усне опитування.

— Яких свійських тварин і з якою метою вирощують люди, які займаються скотарством?

— Яких свійських тварин і з якою метою вирощують люди, які за ймаються свинарством?

— Яких свійських тварин і з якою метою вирощують люди, які займаються птахівництвом?

— Які роботи виконують люди, щоб отримати продукцію тваринництва?

ІІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми уроку.

— Хто такі винахідники? (Відповіді учнів.)

— Які винаходи людства вам відомі? Як вони змінили життя людини?

Від найдавніших часів до сьогодення життя людини супроводжувалося створенням різноманітних винаходів. Винаходи — це дивовижний результат діяльності людини, які відкрили перед людством нові знання і можливості.

Винахідники — це люди, які завдяки своєму розуму, таланту, знанням і наполегливій праці створюють нове та покращують існуюче. Серед винаходів людства є такі, які змінили світ і значно вплинули на життєдіяльність людини — наприклад, літак, автомобіль, телефон, телевізор, радіо, електрична лампочка, посудомийна машина, комп’ютер, годинник тощо.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які винаходи підказала винахідникам природа, та про значення для людей цих винаходів.

Тема сьогоднішнього уроку: «Винаходи людства, підказані природою».

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступна розповідь з елементами бесіди та використання ілюстрацій з метою формування уявлення про підказки природи для винахідників.

Природа — це джерело знань і натхнення для винахідників. Досліджуючи природу та розкриваючи її секрети, люди багато чого в неї навчилися. Чимало ідей для винаходів людині підказала природа, а таких ідей у неї дуже багато. Так виникла нова галузь знань — біоніка. Біоніка — це наука, яка використовує знання про живу природу для створення техніки, приладів і матеріалів.

Ще до виникнення біоніки люди, запозичивши ідеї в рослин і тварин, створили цілий ряд винаходів: літальні апарати, парашути, ракети, підводні човни та багато іншого.

— Розгляньте ілюстрації із зображенням бабки та вертольота. Поміркуйте, що між ними спільного.

Надзвичайні літальні можливості бабки надихнули видатного винахідника українського походження Ігоря Сікорського на створення вертольота. Вертоліт, як і бабка, піднімається з місця і може зависати в повітрі.

— Розгляньте ілюстрації із зображенням плодів кульбаби та парашутів. Поміркуйте, що між ними спільного.

Ідею створення парашута взято з будови плоду кульбаби. Парашут, як і плід кульбаби, здатний повільно опускатися з висоти на земну поверхню.

Можна продовжувати перелік винаходів, підказаних людині живою природою.

— Розгляньте ілюстрації. (Учитель демонструє зображення бджолиних стільників, риби, гусениці, пташиних яєць.)

— Поміркуйте, що підказали винахідникам ці природні об’єкти.

Спостереження за бджолами підказали людині багато різних проєктів. Наприклад, будівництво житлових будинків за типом бджолиних стільників.

Спостереження за рибами дозволило вирішити багато технічних питань. Обтічна форма риб допомогла створити обтічні підводні човни.

Лускате розташування рогових пластинок на тілі риби — луски, дозволило покривати дахи черепицею за цим принципом. Міцно і зручно: легко стікає вода, сповзає сніг.

Вигляд гусениці, що пересувається, наштовхнув людину на створення рухливого зчеплення вагонів у потягів, електричок, трамваїв.

Підземний житель кріт допоміг створити землерийні машини з лопатями.

Прямі стовбури дерев стали основою для будівництва колон у палацах.

Спостереження за пташиними яйцями, використання їх у живленні навело давніх людей на створення домашнього посуду — горщиків, глечиків, барилець.

2. Робота в парі (групі) й узагальнююча розповідь учителя з метою формування уявлення про історію винаходів, підказаних природою, та їх значення в житті людини.

— Виконайте роботу в парі (групі), запропоновану на с. 81-82 у підручнику.

Вивчення руху кальмарів та інших організмів надихнуло вчених на створення реактивних двигунів. Кальмари здатні швидко рухатися вперед, викидаючи назад струмінь води через вузький отвір. За таким самим принципом працюють реактивні двигуни ракет і літаків, викидаючи через отвір гази, які утворюються в результаті спалювання палива. Крім того, ракети та літаки копіюють форму тіла кальмара.

Ідею створення снігоходів також запозичено в природи. В основу конструкції снігохода закладений принцип пересування пінгвінів на пухкому снігу.

Щоб не провалюватися в сніг, півгвіни падають на нього та ковзають на череві, відштовхуючись усіма чотирма кінцівками.

Сконструйований за таким принципом снігохід може рухатися зі швидкістю до 50 км на годину.

Ідею створення застібки-блискавки підказала будова пташиного пера. На стрижні пера розташовані борідки, які міцно зчіплюються одна з одною гачечками. За таким самим принципом скріплюються зубчики застібки-блискавки.

Ідею застібки-липучки підказав реп’ях, головки якого міцно чіпляються до шерсті тварин за допомогою великої кількості мікроспопічних гачечків.

Проте в природи ще багато чого можна навчитися. Для цього потрібно досліджувати надзвичайні можливості, якими природа наділила організми, й застосовувати ці дослідження для створення нової техніки, приладів, матеріалів.

Отже, природа — невичерпне джерело не лише різноманітних багатств, але й джерело знань. Досліджуючи живу природу, людина запозичує в неї щоразу нові ідеї. Організми стали зразками для створення нової техніки, приладів, матеріалів.

Багато хто вважає, що людство зробило всі відкриття в природі. Це зовсім не так. Попереду непочатий край роботи, досліджень, спостережень, на вас чекають нові відкриття таємниць і загадок природи. Їх можна зробити, якщо світ природи існуватиме, тобто існуватиме і допитлива людина, яка пізнає і відчуває.

V. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.

Виконання завдань 1-2 у робочому зошиті (с. 42).

VI. Підсумок уроку.

— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.

Картка зеленого кольору: «Я зрозумів / зрозуміла! Можу пояснити матеріал іншим».

Картка жовтого кольору: «Мені потрібно трохи більше пояснень».

Картка червоного кольору: «Я не зрозумів / не зрозуміла матеріал».

VII. Завдання додому.

Опрацювати статтю в підручнику на с. 80-82. Дати відповіді на запитання після статті та виконати запропоноване завдання (с. 43, завдання 3 в робочому зошиті).

“Нова українська школа” матеріали для вчителів, студентів, учнів та батьків.

Використовуючи сайт ви погоджуєтесь з правилами користування

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Ми приєднуємось до закону про авторське право в цифрову епоху DMCA прийнятим за основу взаємовідносин в площині вирішення питань авторських прав в мережі Інтернет. Тому підтримуємо загальновживаний механізм “повідомлення-видалення” для об’єктів авторського права і завжди йдемо на зустріч правовласникам.

Копіюючи матеріали во повинні узгодити можливість їх використання з авторами. Наш сайт не несе відподвідальність за копіювання матеріалів нашими користувачами.

Тваринництво в рідному краї

Конспект уроку з Я досліджую світ.Тема уроку: Тваринництво в рідному краї.”за підручником Н.М. Бібік . 4 клас.

Конспект уроку з ядс в 4 класі.

Тема. Тваринництво в рідному краї.
Мета: розширювати уявлення учнів про тварин рідного краю; ознайомити зі способом живлення різних тварин; розвивати мовлення, мислення, увагу; розкривати цінність тварин для людини;виховувати почуття захоплення красою тварин; вчити бережному відношенню до тварин .
Обладнання : предметні малюнки з зображенням тварин, «презентація відеоматеріал «Тваринництво рідного краю»,загадки.

Хід уроку

І Організаційний момент

Пролунав дзвінок,
починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
що у нашім класі
Діти – просто молодці!

ІІ Хвилинка спостереження
– Сьогодні до нас на урок завітала моя колега – вчителька з лісової школи- Тітонька Сова. Вона дуже хоче перевірити, чи багато вже знають мої учні. Тітонька Сова припасла для нас багато різних завдань. Готові до їх виконання? Тоді вперед! Сьогодні ми рушимо на екскурсію.
Зазвичай вирушаючи в подорож, треба дізнатися про погоду, щоб в дорозі нас не спіткали негаразди..
– Яка зараз пора року?
– Який місяць?
– Який число?
– Тепло чи холодно надворі?
– А опади?
ІІІ Актуалізація опорних знань учнів
1. Розгадування загадок.
– Наш урок ми продовжуємо завданням від Тітоньки Сови. Вона пропонує розгадати загадки.

Голодна мукає,сита жує,

Всім дітям молоко дає.

Хвіст крючком,а ніс п’ятачком.

На дворі і на току –

Гордо птах цей походжає,

Шпори й гребінь гарний має.

Стоїть в стайні,вівса просить і на собі хлопців носить.(Виставляю фото тварин)

– Дайте відповіді на запитання.

1.Назвіть одним словом тих кого бачите на фото.

2.Де живуть ці тварини?

3.З якою метою їх утримують?

ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.

– Сьогодні ми вивчатимемо тваринництво в рідному краї.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Тваринництво – це галузь сільського господарства для розведення та утримання свійських тварин.

  • Діти, які умови потрібні для існування свійських тварин?

(перегляд відео «Тваринництво в рідному краї» обговорити відео.)

V. Робота з підручником с.102 -103.

VІ. Узагальнення вивченого.

1.Яких свійських тварин та з якою метою розводять і утримують люди?

2.Яку роботу виконують, щоб отримати продукцію тваринництва?

3.Чому в народі кажуть: «Будеш трудиться – будеш кормиться»

4.Яких тварин розводять у нашому рідному краї?

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • Яке завдання сподобалось?
  • Що нового для себе взяв з уроку?
  • Подякуємо тітоньці Сові за те ,що була з нами ,На шкалі знань позначте свій рівень досягнень.
  • Домашнє завдання. Розгадай кросворд.

Який тиск у свердловинного насосаЯкий тиск у свердловинного насоса

0 Comments 23:02


Зміст:1 Тиск свердловинних насосів: яким буває і як регулюється в системі водопостачання будинку1.0.1 Показники для комфортного водоспоживання ↑1.0.2 Низький тиск в системі водопостачання ↑1.0.3 Мембранний бак для підтримки тиску в

Насос для води без електрикиНасос для води без електрики

0 Comments 21:46


Зміст:1 Насоси для води1.1 Швидкі посилання1.2 Заглибні насоси: універсальне рішення для чистої та брудної води1.2.1 Переваги2 Відкачування води без електрики2.1 Бензинові насоси Leo LGP2.1.1 Leo LGP 10-A насос з бензиновим