Личко й руки треба мити щоб здоровим завжди бути

0 Comments 19:45

Виховний захід ЛИЧКО Й РУЧКИ ТРЕБА МИТИ, ЩОБ ЗДОРОВИМ ЗАВЖДИ БУТИ

Мета: поглибити знання дітей про значення чистоти для збереження і зміцнення здоров’я; переконати їх, що дотримання чистоти – це попередження багатьох захворювань; з’ясувати призначення мила, зубної пасти, рушника, гребінця тощо; формувати культурно-гігієнічні навики.

Обладнання і матеріали: предмети індивідуального користування; малюнки, на яких зображено гігієнічні процедури; ляльки; зошит “Світ очима дітей”

Виховний захід

ЛИЧКО Й РУЧКИ ТРЕБА МИТИ, ЩОБ ЗДОРОВИМ ЗАВЖДИ БУТИ

Підготувала

вихователь 1 класу

Прокопчук Г.В.
Тема ЛИЧКО Й РУЧКИ ТРЕБА МИТИ, ЩОБ ЗДОРОВИМ ЗАВЖДИ БУТИ

Мета: поглибити знання дітей про значення чистоти для збереження і зміцнення здоров’я; переконати їх, що дотримання чистоти – це попередження багатьох захворювань; з’ясувати призначення мила, зубної пасти, рушника, гребінця тощо; формувати культурно-гігієнічні навики.

Обладнання і матеріали: предмети індивідуального користування; малюнки, на яких зображено гігієнічні процедури; ляльки; зошит “Світ очима дітей”

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. В клас, тримаючись за руки, заходять діти в шапочках Води-Краплинки, Мила, Рушничка, Гребінця, Зубної Щітки, Шампуню, Одежної Щітки. Вони кружляють по класу, співають:

Ми – веселі друзі, І чистоту ми любим

Танцюємо у крузі. Бруднуль не приголубим

Звертаємось до вас: Звертаємось до вас:

– Впізнайте, діти, нас! – Впізнайте, діти, нас!

Миєм лице і тіло, І чистимо все чисто

Щоб ви не захворіли. До чистоти і блиску,

Звертаємось до вас: Старанно витираєм.

– Впізнайте, діти, нас! Хто ми? – Ми вас питаєм.

Вихователь. Хто ж ці гості, діти? Чи впізнали ви їх? (Відповіді дітей.) Вихователь. А чи знаєте ви про них вірші, скоромовки, прислів’я, загадки? Для чого існують ці речі? Розкажіть про їх призначення. Заходить Фея. Фея. Доброго дня вам, діти! У вас вже є гості?

А я хочу вас усіх запросити у Країну Чистоти. Як ви думаєте, що таке Країна Чистоти? (Відповіді дітей.) Фея. У Країну Чистоти Підемо всі – і я, і ти. Та в Країну Чистоти Лише чистим можна йти.

Вихователь. (Звертається до дітей.) Що для цього зробиш ти? І ти? І ти? Діти. Щоб піти у цю Країну, Чисто вмиємося з милом, Одяг весь свій поперем, Попрасуєм й одягнем. Скрізь порядок наведем! Чисті іграшки візьмем.

Фея. Молодці, діти. Ви знаєте, як потрапити до Країни Чистоти. Зараз ми пограємо з вами гру. Потрібно малюнок відшукати. Цікаво і правильно про зображене на ньому розказати.

( Діти один за одним беруть малюнки, 2-3 реченнями висловлюють своє міркування про зображене.)

Правила, яких треба дотримуватися у Країні Чистоти:

1. Після нічного сну і ранкової зарядки бажано приймати душ або вмиватися прохолодною водою до пояса.

2. Температура води повинна бути такою, як температура тіла.

З.Руки завжди повинні бути чистими. їх треба мити перед їдою, після відвідування вбиральні, після прогулянки, поїздки в громадському транспорті, ігор з тваринами.

4. Ноги слід обов’язково мити перед сном, бажано їх мити і перед денним сном, особливо у теплі місяці.

5.Догляд за порожниною рота обов’язковий: чистити зуби треба після сну і перед сном, після споживання їжі рот треба полоскати чистою водою.

6.Регулярно зрізувати нігтики на ногах і руках, тримати їх у чистоті.

7. Волосся потребує особливого догляду: мити його потрібно не менше одного разу на тиждень; причісувати власним гребін цем або щіткою 2-3 рази на день.

8. Не менше одного разу на тиждень митися у ванні або лазні теплою водою з милом.

9. Спати в окремому ліжку, у спеціальному одязі для спання, при відкритій кватирці.

II . Розв’язування проблемних ситуацій.

Ситуація І

Васильку, куди ти дивишся після вмивання, якщо хочеш
дізнатися, чи чисте у тебе обличчя?

– На рушничок.
Чому Василько так відповів?

Ситуація II

Івасик допомагав бабусі садити на городі цибулю, а після цього з брудними руками сів за стіл.

Поміркуйте, за що бабуся дорікнула Івасикові. Чому тільки чисті руки й свіжий одяг дають право сісти за обідній стіл?

Ситуація III

Бабуся внукові Вадиму Наказує сердито:

  • З такими вухами брудними Не смій мені ходити! А хлопець блимає очима:
  • – А де ж мені їх діти?

Чи зрозумів Вадим зауваження бабусі?

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять! А тепер всі руки в боки,

Час прийшов нам спочивать. Як зайчата, – скоки, скоки!

Тож піднімем руки вгору, Десять, дев’ять, вісім, сім!

Ніби глянемо на зорі. До роботи час усім.

Вихователь. Отже, щоб вирости здоровими, життєрадісними, вам необ ­ хідно знати і виконувати правила особистої гігієни.

Гігієна – це наука про збереження і зміцнення здоров’я людини. Кожний день повинен розпочинатися з умивання обличчя, рук, тіла і ранкової гімнастики. Ці процедури остаточно проганяють сон і дають заряд бадьорості на весь день.

” Чистота – запорука здоров’я”, – говорить народна мудрість. Чистота допомагає запобігти різним захворюванням.

Дуже важливо дбати про чистоту рук. Руки треба мити частіше, ніж обличчя, бо руки забруднюються від м’яча, іграшок, дверних ручок! їх потрібно старанно мити з милом. Якщо руки не помити перед їжею, то весь бруд разом з нею потрапить до рота. А з брудом часто заносяться різні бактерії, що спричиняють інфекційні хвороби. Деякі з них так і називаються – “хвороби брудних рук” (черевний тиф, дизентерія, жовтуха.) Захворюванням легше запобігти, ніж лікувати їх. Дуже неприємно їсти за одним столом з бруднулями.

Наше тіло вкрите шкірою. Шкіра захищає організм, не пропускає мікробів. Але якщо не митися, багато шкідливих мікробів поселиться на шкірі, а це також може викликати захворювання нашого тіла. У народі говорять: “Води не бійся, щоденно мийся”. Одяг, взуття і житло мають бути чистими, а тіло наше повинно бути найчистішим.

III . Зачитування вірша Грицька Бойка “Здоровим будь”, проведення на його основі бесіди:

Вийшла курочка на грядку, 3 фізкультурою ми дружим,
Кличе діток на зарядку: Різні вправи любим дуже.

– Куд-куди? На доріжку! – Раз, два, три, чотири! –

Починаємо пробіжку! Чути з нашої квартири.

Розфарбовування малюнка із зошита “Світ очима дітей”.

Ішов тато з роботи додому, аж дивиться – хлопчик стоїть. І такий замурзаний, що й очей не видно.

– Твій, – каже хлопчик. – Я ж Максимко.

– Ні, – сказав тато. – Свого Максимка я зразу впізнав би.
Вранці, коли я йшов з дому, в нього личко було вмите і штани
чисті, й сорочка випрасувана. А ти на себе подивись!

– Це калюжа винна, – промовив, насупившись, Максимко.

Я йшов, йшов – і раптом дороги не стало, то я і потрапив у калюжу.

– Гаразд – сказав тато. – Ходімо до нас. Нехай усі наші по
дивляться на тебе. Може, ти й справді наш Максимко.

Відчинивши двері, тато загукав:

– А йдіть-но всі сюди! Я ось хлопчика на вулиці зустрів, каже,
що він – наш Максимко.

В коридор вибігли і мама, і бабуся, й дідусь. Але ніхто з них не впізнав хлопчика.

– Ні, це не наш синок, – сказала мама. – Я нашого Максимка
одягла у все чистеньке. Цього хлопчика потрібно відвести назад.

Тоді Максимко у відчаї як закричить:

– Швидше скупайте мене – і побачите, що я – ваш!

Я маленька зубна щітка, Я дружити з вами рада,
Я часу не гаю. Отже, вам моя порада.

В кого зуби захворіли – Чистить зуби треба всім –
Вмить допомагаю. І дорослим, і малим.

( В зал залітає Муха.) Вихователька. Ой, та хто ж це, діти?

Муха. Упізнать мене не важко: Не люблю я гігієни

Я – з крилечками комашка. Гігієна – не для мене.

Жу-жу-жу! Жу-жу-жу! Бачу бруд – я вже тут:

Я на місці не сиджу. Бачу бруд – я вже тут:

Всі бруднулі, замазури, нечистьохи, нечепури, Неохайні і брудні полюбилися мені. (Біжить по залу дзижчить.)

Ведуча. Задзижчала біля вуха В мене муха-набридуха.

Муха. Не кажіть, що ми – нероби,

Ми розносимо хвороби. Ведуча. Набридуха полетіла,

2-га муха. Ой, погані в нас діла, Ледве-ледве я втекла.

Тут немає замазур, нечистьох і нечепур,

Тут женуть нас, тут нас б’ють,

Тут нам жити не дають. (Мухи вибігають.) Ведуча. Отакий перший клас

Усі. Де охайно й чисто всюди,

( Ведуча пропонує організувати товариство “Друзі чистоти”. Членами товариства може стати кожен, хто відгадає ці загадки.)

Мию, мию без жалю, мию, мию там, де брудно,

А купатись не люблю, бо від того тільки худну. (Мило) Зуби є, а рота немає. (Гребінець)

А ґумова ґумка все ґуля мені по спинці,

І поки вона гуляла, спинка рожевою стала. (Мочалка)

І без слів про все розкаже. (Дзеркало)

А там друга донечка. (Дзеркало)

Зубата щука ходить через ліс.

Зубів багато, а нічого не їсть. (Гребінець)

Густий і зубастий учепився в чуб вихрястий. (Гребінець) Висить, теліпається, всі за нього хапаються. (Рушник)

( Переможцям вручають листівки, і приймають їх у товариство “Друзі чистоти”.)

Не вмивши лице – за стіл не сідають.

Води не бійся, щоденно мийся.

5. Личко й ручки треба мити, щоб здоровим завжди бути

Мета: поглибити знання дітей про значення чистоти для збереження і зміцнення здоров’я; переконати їх, що дотримання чистоти – це попередження багатьох захворювань; з’ясувати призначення мила, зубної пасти, рушника, гребінця тощо; формувати культурно-гігієнічні навички.

Обладнання і матеріали: предмети індивідуального користування; малюнки, на яких зображено гігієнічні процедури; ляльки; зошит “Світ очима дітей”.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. В групу, тримаючись заруки, заходять діти в шапочках Води-Краплинки, Мила, Рушничка, Гребінця, Зубної Щітки, Шампуню, Одежної Щітки. Вони кружляють по групі, співають:

Вихователь. Хто ж ці гості, діти? Чи впізнали ви їх? (Відповіді дітей. )

Вихователь. А чи знаєте ви про них вірші, скоромовки, прислів’я, загадки? Для чого існують ці речі? Розкажіть про їх призначення.

Фея. Доброго дня вам, діти! У вас вже є гості? А я хочу вас усіх запросити у Країну Чистоти. Як ви думаєте, що таке Країна Чистоти? (Відповіді дітей. )

Фея. У Країну Чистоти Підемо всі – і я, і ти. Та в Країну Чистоти Лише чистим можна йти.

Вихователь. (Звертається до дітей. ) Що для цього зробиш ти? І ти? І ти?

Діти. Щоб піти у цю Країну,

Фея. Молодці, діти. Ви знаєте, як потрапити до Країни Чистоти. Зараз ми пограємо з вами гру. Потрібно малюнок відшукати. Цікаво і правильно про зображене на ньому розказати.

(Діти один за одним беруть малюнки, 2-3 реченнями висловлюють своє міркування про зображене. )

Правила, яких треба дотримуватися у Країні Чистоти:

  1. Після нічного сну і ранкової зарядки бажано приймати душ або вмиватися прохолодною водою до пояса.
  2. Температура води повинна бути такою, як температура тіла.
  3. Руки завжди повинні бути чистими, їх треба мити перед їдою, після відвідування вбиральні, після прогулянки, поїздки в громадському транспорті, ігор з тваринами.
  4. Ноги слід обов’язково мити перед сном, бажано їх мити і перед денним сном, особливо у теплі місяці.
  5. Догляд за порожниною рота обов’язковий: чистити зуби треба після сну і перед сном, після споживання їжі рот треба полоскати чистою водою.
  6. Регулярно зрізувати нігтики на ногах і руках, тримати їх у чистоті.
  7. Волосся потребує особливого догляду: мити його потрібно не менше одного разу на тиждень; причісувати власним гребінцем або щіткою 2-3 рази на день.
  8. Не менше одного разу на тиждень митися у ванні або лазні теплою водою з милом.
  9. Спати в окремому ліжку, у спеціальному одязі для спання, при відкритій кватирці.

II. Розв’язування проблемних ситуацій.

Васильку, куди ти дивишся після вмивання, якщо хочеш дізнатися, чи чисте у тебе обличчя?

Чому Василько так відповів?

Ситуація II

Івасик допомагав бабусі садити на городі цибулю, а після цього з брудними руками сів за стіл.

— Ну що в тебе за руки! – дорікнула бабуся.

— Золоті! – гордо промовив онук.

Поміркуйте, за що бабуся дорікнула Івасикові. Чому тільки чисті руки й свіжий одяг дають право сісти за обідній стіл?

Ситуація III

Бабуся внукові Вадиму Наказує сердито:

— З такими вухами брудними Не смій мені ходити!

Чи зрозумів Вадим зауваження бабусі?

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять! А тепер всі руки в боки,

Час прийшов нам спочивать. Як зайчата, – скоки, скоки!

Тож піднімем руки вгору, Десять, дев’ять, вісім, сім!

Ніби глянемо на зорі. До роботи час усім.

Вихователь. Отже, щоб вирости здоровими, життєрадісними, вам необхідно знати і виконувати правила особистої гігієни.

Гігієна – це наука про збереження і зміцнення здоров’я людини. Кожний день повинен розпочинатися з умивання обличчя, рук, тіла і ранкової гімнастики. Ці процедури остаточно проганяють сон і дають заряд бадьорості на весь день.

“Чистота – запорука здоров’я”, – говорить народна мудрість. Чистота допомагає запобігти різним захворюванням.

Дуже важливо дбати про чистоту рук. Руки треба мити частіше, ніж обличчя, бо руки забруднюються від м’яча, іграшок, дверних ручок! їх потрібно старанно мити з милом. Якщо руки не помити перед їжею, то весь бруд разом з нею потрапить до рота. ” А з брудом часто заносяться різні бактерії, що спричиняють інфекційні хвороби. Деякі з них так і називаються – “хвороби брудних рук” (черевний тиф, дизентерія, жовтуха. ) Захворюванням легше запобігти, ніж лікувати їх. Дуже неприємно їсти за одним столом з бруднулями.

Наше тіло вкрите шкірою. Шкіра захищає організм, не пропускає мікробів. Але якщо не митися, багато шкідливих мікробів поселиться на шкірі, а це також може викликати захворювання нашого тіла. У народі говорять: “Води не бійся, щоденно мийся”. Одяг, взуття і житло мають бути чистими, а тіло наше повинно бути найчистішим.

III. Зачитування вірша Грицька Бойка “Здоровим будь”, проведення на його основі бесіди:

Вийшла курочка на грядку, З фізкультурою ми дружим,

Кличе діток на зарядку: Різні вправи любим дуже. –

Куд-куди? На доріжку! – Раз, два, три, чотири! –

Починаємо пробіжку! Чути з нашої квартири.

Розфарбовування малюнка із зошита “Світ очима дітей’.

Чий Максимко?

Ішов тато з роботи додому, аж дивиться – хлопчик стоїть. І такий замурзаний, що й очей не видно

— Твій, – каже хлопчик. – Я ж Максимко.

— Ні, – сказав тато. – Свого Максимка я зразу впізнав би. бранці, коли я йшов з дому, в нього личко було вмите і штани чисті, й сорочка випрасувана. А ти на себе подивись!

— Це калюжа винна, – промовив, насупившись, Максимко. -Я йшов, йшов – і раптом дороги не стало, то я і потрапив у калюжу.

— Гаразд – сказав тато. – Ходімо до нас. Нехай усі наші подивляться на тебе. Може, ти й справді наш Максимко.

Відчинивши двері, тато загукав:

— А йдіть-но всі сюди! Я ось хлопчика на вулиці зустрів, каже, що він – наш Максимко.

В коридор вибігли і мама, і бабуся, й дідусь. Але ніхто з них не впізнав хлопчика.

— Ні, це не наш синок, – сказала мама. – Я нашого Максимка одягла у все чистеньке. Цього хлопчика потрібно відвести назад.

Тоді Максимко у відчаї як закричить:

— Швидше скупайте мене – і побачите, що я – ваш!

Щіточка зубна

— Чому це брудні в тебе ручки?

Вихователька. Ой, та хто ж це, діти?

Муха. Упізнать мене не важко:

Всі бруднулі, замазури, нечистьохи, нечепури,

Неохайні і брудні полюбилися мені.

(Біжить по залу і дзижчить. )

Ведуча. Задзижчала біля вуха

Муха. Не кажіть, що ми – нероби,

Ведуча. Набридуха полетіла,

2-га муха. Ой, погані в нас діла,

Тут немає замазур, нечистьох і нечепур,

Тут женуть нас, тут нас б’ють,

Ведуча. Отакий дитячий сад –

Усі. Де охайно й чисто всюди,

(Ведуча пропонує організувати товариство “Друзі чистоти”. Членами товариства може стати кожен, хто відгадає ці загадки. )

Мию, мию без жалю, мию, мию там, де брудно,

А купатись не люблю, бо від того тільки худну. (Мило)

Література

  1. Л. В. Терешко. Основи дошкільної гігієни. – Рівне, 2003.
  2. Навчання і виховання дітей дошкільного віку / За ред. Л. В. Артемової, З. Є. Лебедєвої, Н. П. Савельєвої. – К. : Рад. школа, 1974.
  3. Л. Ф. Островська. Виховання культури поведінки дошкільників. – К. : Рад. школа, 1975.
  4. Білан О. Г. Виховання культури поведінки у дітей дошкільного віку. – Львів, 2006.

Як і чим позбутися тарганів у квартиріЯк і чим позбутися тарганів у квартирі

0 Comments 21:26


Зміст:1 Як позбутися тарганів: надійні способи1.1 Як позбутися тарганів: лайфхаки1.2 Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території1.3 Заборона на пересування країною для військовозобов’язаних – всі деталі1.4 Ракетні удари

Полуниця догляд навесні підживлення та обробкаПолуниця догляд навесні підживлення та обробка

0 Comments 00:54


Зміст:1 Догляд полуниці навесні – ТРИ важливі роботи на полуничнику для гарного врожаю!1.1 Прибираємо старе листя полуниці1.2 Весняне підживлення полуниці1.3 Профілактика хвороб та інше2 Поради як підгодувати полуницю навесні, правила

Де побачити дельфінів у Чорному моріДе побачити дельфінів у Чорному морі

0 Comments 21:17


Поспостерігати за дельфінами можна на Малому Аджалицькому лимані, у селі Григорівка – морські мешканці нерідко відвідують ці місця з травня до жовтня. Ну а якщо ви не хочете виїжджати з