Що таке баскетбол та правила гри

0 Comments 22:49

basketball, від basket — кошик, з лат. bascauda — посудина та ball — м'яч), кошівка — вид спорту, командна спортивна гра, мета якої — закинути руками м'яч у підвішений до щита баскетбольного кошик суперників та перешкодити іншій команді закинути його у власний кошик.

Тривалість гри — чотири періоди по 10 хвилин, з двохвилинними перервами між першою та другою і третьою й четвертою чвертями, та великою перервою у 15 хвилин між другим та третім періодом.

Наприкінці ХІХ сторіччя, 1891 року, доктор Джеймс Нейсміт (1861–1939), викладач фізичної культури, випадково вигадав нову гру. Гра настільки сподобалася молоді, що через рік Нейсміт вигадав тринадцять правил для гри. Багато з них дійсні й до сьогодні. Згодом, після проведення перших змагань, ці правила дещо змінилися.

Короткий огляд всього необхідного наведено нижче.

• Баскетбольний м'яч
  • Баскетбольна форма
  • Кросівки для баскетболу
  • Засоби захисту
  • Інвентар для баскетболу

Правилами баскетболу забороняється бити суперника по руках, штовхати його, тримати руками, наступати на ноги, зустрічати ногою (і прямої, і зігнутої в коліні). Гравцю, що допустив будь-яке з подібних порушень, оголошується персональне зауваження (фол).

У баскетбол грають 2 команди, в кожній з яких по 5 гравців. Мета кожної з команд — закинути м'яч у кошик суперників та перешкодити іншій команді закинути його у власний кошик. Гру провадять судді, судді за столом і комісар, якщо він присутній.

Баскетбол є олімпійським видом спорту . Грають дві команди по 5 осіб на майданчику 28×15 м. На коротких сторонах майданчика укріплені на щитах на висоті 305 см «кошики» — металеві кільця діаметром 45 см з мотузяною сіткою без дна. Переможцем визнається команда, якій вдалось …