Хто став чемпіоном у Формулі 1

0 Comments 19:00

Все ближче до Шумахера та Гемілтона: Макс Ферстаппен втретє поспіль став чемпіоном Формули-1

У сезоні-2023 в Формулі-1 наближається кінцівка. Втім вже за шість етапів до завершення кампанії став відомий достроковий чемпіон світу, пише 24 канал.

Сучасний король Формули-1

Цього сезону у “королівських перегонах” і не пахло інтригою за перше місце. Пілот Ред Булл Макс Ферстаппен вже де-юре гарантував собі звання чемпіона.

Нідерландський гонщик виграв аж 13 із 16-ти гран-прі, ще двічі ставав другим. Офіційно стати чемпіоном Макс мав на етапі в Катарі вже під час суботнього спринту.

Для цього йому достатньо було потрапити у топ-6 або дочекатися провалу від переслідувача та партнера по команді Серхіо Переса. У підсумку зійшлися обидві умови.

Мексиканець взагалі зійшов з траси під час спринту, тим самим одразу зробивши Ферстаппена чемпіоном. Сам же нідерландець завершив спринт другим, позаду Оскара Піастрі з Макларена.

Серед найкращих в історії

Для 26-річного Макса це вже третій титул у Формулі-1. Минулі він заробив у 2021 та 2022 роках, тобто нідерландця можна назвати гегемоном сучасності у “королівських перегонах”. За кількістю чемпіонств Ферстаппен наздогнав п’ятьох пілотів::

• Джек Бребем (1959, 1960, 1966)
  • Джекі Стюарт (1969, 1971, 1973)
  • Нікі Лауда (1975, 1977, 1984)
  • Нельсон Піке (1981, 1983, 1987)
  • Айртон Сенна (1988, 1990, 1991)

Більше титулів мають лише п’ятеро – Ален Прост і Себастьян Феттель ( по 4), Хуан Мануель Фанхіо (5), Льюїс Гемілтон та Міхаель Шумахер (по 7). Топ-10 пілотів цього сезону на даний момент виглядає так:

10. Ленс Стролл (Астон Мартін) – 47

Допомогла японська злива: Макс Ферстаппен став дворазовим чемпіоном світу у Формулі-1

У Формулі-1 сезону 2022 року пройшов 18-ий етап. Прийняла його Японія, яка пропустила два минулих сезони гонок, пише 24 канал.

Саме у Сузуці визначився новий чемпіон світу F1. Впевнену перемогу здобув пілот Ред Булл Макс Ферстаппен, яка стала для нього 12-ою у цьому сезоні.

Гран-Прі вийшов скомканим через погані погодні умови. Через сильну зливу вже після другого кола були вивішені червоні прапори, а гонщики відправились у бокси.

Етап був відновлений аж через дві години, але в підсумку пілоти проїхали всього 28 кіл із запланованих 53-х. Все через правило, згідно з яким між стартом та фінішем має пройти не більше трьох годин.

Підсумки Гран-Прі Японії / твітер F1

Другий титул для Макса

Ферстаппен здобув комфортну перемогу, відірвавшись від Переса та Леклера майже на півхвилини. У загальному заліку голандець має відрив від найближчого переслідувача аж на 113 балів за чотири етапи до фінішу сезону.

Для Макса це вже друге поспіль чемпіонство у Формулі-1. Раніше захистити титул вдавалось лише десяти гонщикам:

• Альберто Аскарі (1952-1953)
  • Хуан Мануель Фанхіо (1954-1957)
  • Джек Бребем (1959-1960)
  • Ален Прост (1985-1986)
  • Айртон Сенна (1990-1991)
  • Міхаель Шумахер (1994-1995, 2000-2004)
  • Міка Хаккінен (1998-1999)
  • Фернандо Алонсо (2005-2006)
  • Себастьян Феттель (2010-2013)
  • Льюїс Хемілтон (2014-2015, 2017-2020)

Також Ферстаппен наздогнав шістьох пілотів, у яких по два чемпіонства. Окрім вище зазначених Аскарі, Хаккінена та Алонсо, по дві перемоги мають Емерсон Фіттіпальді, Грем Хілл та Джим Кларк.

Боротьба за срібло

Попри те, що чемпіон вже відомий, ще відкрите питання віцечемпіона сезону. На друге місце мають математичні шанси аж п’ятеро пілотів.